skip to content
Agenda dels internacionals del Villarreal CF
Agenda dels internacionals del Villarreal CF

Un total de set jugadors grocs han sigut convocats pel seu combinat nacional

Els futbolistes del Villarreal, Álex Baena, Ben Brereton, Aïssa Mandi, Juan Foyth, Ilias Akhomach, Filip Jorgensen i Iker Álvarez han rebut la trucada de les seues seleccions durant la present finestra de compromisos internacionals.

Álex Baena tindrà l’oportunitat de debutar amb la Selecció Espanyola durant la seua primera convocatòria amb l’absoluta. La Roja s’enfrontarà davant Geòrgia i Xipre en dos compromisos classificatoris per a l’Euro 2024.

La Selecció d’Algèria, liderada per Aïssa Mandi, disputarà un partit classificatori per a la Copa Africana de Nacions davant Tanzània i un duel amistós dies després enfront del Senegal.

Així mateix, Ben Brereton defensarà els interessos de Xile en els seus dos partits contra l’Uruguai i Colòmbia, de classificació per a la Copa del Món. De la mateixa manera, Juan Foyth farà el propi amb l’Argentina, en els seus duels davant l’Equador i Bolívia.

El porter del Villarreal B Iker Álvarez s’enfundarà l’elàstica d’Andorra, amb la qual disputarà dos partits classificatoris per a l’Euro 2024 enfront de Bielorússia i Suïssa.

Finalment, Ilias Akhomach i Filip Jorgensen s’enrolaran en les files de les seleccions sub-21 d’Espanya i Dinamarca.

Els horaris dels partits que jugaran els futbolistes del Villarreal en la present jornada internacional són els següents (horari peninsular espanyol):

Álex Baena (Selecció Espanyola)

  • Geòrgia-Espanya: divendres 8 de setembre, a les 18.00 hores, en l’Estadi Borís Paichadze (Geòrgia).
  • España-Chipre: dimarts 12 de setembre, a les 20.45 hores, en l’Estadi Los Cármenes (Granada).

Ben Brereton (Selecció de Xile)

  • l’Uruguai-Xile: dissabte 9 de setembre, a les 1.00 hores, en l’Estadi Centenario (l’Uruguai).
  • Xile-Colòmbia: dimecres 13 de setembre, a les 2.30 hores en l’Estadi Monumental David Arellano (Xile).

Juan Foyth (Selecció Argentina)

  • l’Argentina-Equador: divendres 8 de setembre, a les 2.00 hores, en l’Estadi Mas Monumental (l’Argentina).
  • Bolívia-Argentina: dimarts 12 de setembre, a les 22.00 hores, en l’Estadi Hernando Siles (Bolívia).

Aïssa Mandi (Selecció d’Algèria)

  • Algèria-Tanzània: dijous 7 de setembre, a les 21.00 hores, en el 19 May 1956 Stadium (Algèria).
  • El Senegal-Algèria: dimarts 12 de setembre, a les 21.00 hores, en l’Stade M’Abdoulaye Wade (el Senegal).

Ilias Akhomach (Selecció Espanyola Sub-21)

  • Malta-Espanya: divendres 8 de setembre, a les 20.45 hores, en l’Hibernians Stadium (Malta).
  • España-Escocia: dilluns 11 de setembre, a les 21.00 hores, en l’Antic Estadi de la Victòria (Jaén).

Filip Jorgensen (Selecció Dinamarca Sub-21)

  • França-Dinamarca: dijous 7 de setembre, a les 18.30 hores.
  • Dinamarca-Eslovàquia: dilluns 11 de setembre, a les 18.00 hores.

Iker Álvarez (Selecció d’Andorra)

  • Andorra-Bielorússia: dissabte 9 de setembre, a les 18.00 hores, en l’Estadi d’Andorra.
  • Suïssa-Andorra: dimarts 12 de setembre, a les 20.45 hores, en l’Stade de Tourbillon (Suïssa).
Compartir.