skip to content
Agenda dels internacionals del Villarreal CF
Agenda dels internacionals del Villarreal CF

Huit jugadors del Submarí han sigut convocats per les seues seleccions

Yeremy Pino, Álex Baena, Gio Lo Celso, Juan Foyth, Johan Mojica, Samu Chukwueze, Aissa Mandi i Iker Álvarez han sigut convocats amb les seues seleccions per a disputar diversos compromisos durant l’aturada internacional.

El canari Yeremy Pino disputarà dos compromisos classificatoris per a l’EURO 2024 amb la Selecció Espanyola davant Noruega i Escòcia respectivament. Per part seua, Álex Baena vestirà l’elàstica de la Sub-21 espanyola per a disputar dos amistosos preparatoris per a l’EURO Sub-21 davant Suïssa Sub-21 i França Sub-21.

Així mateix, el portera del Villarreal B, Iker Álvarez, es mesurarà amb Andorra a Romania i Kosovo en el classificatori per a l’EURO 2024.

Els argentins Juan Foyth i Gio Lo Celso, convocats amb l’albiceleste, jugaran dos amistosos davant Panamà i Curazao. D’altra banda, Johan Mojica ha sigut convocat per la Tricolor per a jugar dos amistosos contra Corea del Sud i el Japó.

Samu Chukwueze disputarà un doble compromís davant Guinea Bissau en el classificatori per a la Copa d’Àfrica 2023. Aissa Mandi també disputarà dos partits classificatoris de la Copa d’Àfrica davant la selecció de Níger.

Els partits que disputaran els internacionals del Villarreal CF amb les seues seleccions són els següents (horari peninsular espanyol):

 Yeremy Pino (Espanya):

  • Espanya-Noruega, el dissabte 25 de març, a partir de les 20.45 hores, en l’Estadi de la Rosaleda (Màlaga).
  • Escòcia-Espanya, el dimarts 28 de març, a partir de les 20.45 hores, en el Hampden Park (Glasgow).

Álex Baena (Espanya Sub-21):

  • Espanya Sub-21-Suïssa Sub-21, el divendres 24 de març, a partir de les 21.00 hores, en el Power Horse Stadium.
  • França Sub-21-España Sub21, el dimarts 28 de març, a partir de les 18.30 hores, en l’Estadi de la Rabine.

Juan Foyth i Gio Lo Celso (Argentina):

  • Argentina-Panamà, el dijous 23 de març, a partir de les 01.00 hores, en l’Estadi Mâs Monumental (Buenos Aires).
  • Argentina-Curazao, el dimarts 28 de març (horari per definir) en l’Estadi Unico Madre de Ciudades (Santiago de Estero).

Samu Chukwueze (Nigeria):

  • Nigèria-Guinea Bissau, el divendres 24 de març, a partir de les 17.00 hores, a l’Abuja National Stadium (Abuja).
  • Guinea Bissau-Nigèria, el dilluns 27 de març, a partir de les 18.00 hores, en l’Estadi 24 de Setembro (Bisáu).

Johan Mojica (Colòmbia):

  • Corea del Sud-Colòmbia, el divendres 24 de març, a partir de les 12.00 hores, en l’Estadi Munsu (Ulsan).
  • Japó-Colòmbia, el dimarts 28 de març, a partir de les 12.20 hores, en l’Estadi Yodoko Sakura (Osaka).

Aissa Mandi (Algèria):

  • Algèria-Níger, el dijous 23 de març, a partir de les 22.00 hores, en l’Stade Nelson Mandela (Alger).
  • Níger-Algèria, el dilluns 27 de març, a partir de les 18.00 hores, en el Pavelló Poliesportiu de Radès (Radès)

Iker Álvarez (Andorra):

  • Andorra-Romania, el dissabte 25 de març, a partir de les 20.45 hores, en l’Estadi Nacional (Andorra).
  • Kosovo-Andorra, el dimarts 28 de març, a partir de les 20.45 hores, en el Fadil Vokrri (Pristina).
Compartir.